Interpretaatori seadistamine PyCharmis

Kui käivitate PyCharmi esimest korda, ei oska see py-faile käivitada, kuna ta ei tea, kus asub arvutisse installeeritud pythoni programm.

Interpretaator on programm, mis tõlgendab teie kirjutatud programmikoodi ning paneb selle käima.

Selleks, et määrata PyCharmile, kus interpretaator asub, pead kõigepealt oma arvutisse installia Pythoni. Vaata näiteks siia: https://ained.ttu.ee/pydoc/setup.html#tarkvara

Kui Python on installitud, siis ava seadete alt projekti seaded. Selleks: File -> Settings -> Project: iti0102-2018 -> Project interpreter. Võib avaneda umbes järgmine pilt:

_images/pycharm_python_s1_choose.png

Sellel pildil on minul seadistatud Python 3.6. Võimalik, et sul pole seal midagi. Vali nimekirjast Show all...

Avaneb eraldi dialoog, kus saab valida/seadistada interpretaatorit. Mõistlik oleks valida System interpreter (töötab ka Virtualenv Environment):

_images/pycharm_python_s2_system_interpreter.png

Siin pildil pole seal interpretaatorit. Kliki valiku kõrval paremal nupul .... Avanevas aknas peaksid üles otsima oma python.exe faili (või muus opsüsteemis lithsalt python).

_images/pycharm_python_s3_python_exe.png

Minul on Python installitud mugavuse huvides C:\Python kausta. Python 3.7 installib ennast Windowsis vaikimisi kausta: C:\Users\[kasutaja]\AppData\Local\Programs\Python\Python37... . Otsi see kaust üles ja selle sees paiknev python.exe. Selle peaksid antud dialoogiaknas valima.

Seejärel ilmub valitud versioon Pythonist nimekirja. Sealt valid sobiva (Python3.7):

_images/pycharm_python_s4_select.png