Töökeskkonna seadistamine

Siin lehel on kirjas, mida on vaja selleks arvutisse, et Programmeerimise algkursusel (ITI0102) vajalikud ülesanded saaks tehtud.

Tarkvara

Vaja on järgmisi programme:

  • Python 3.7 või uuem: https://www.python.org/downloads/ (2018. aasta sügise seisuga on uusim versioon 3.7) Antud ained raames väga vahet pole, kas kasutate 32- või 64-bitist Pythonit.
  • git (Windowsis Git Bash). https://git-for-windows.github.io/ . Linuxi masinatel on üldiselt git juba installitud, Mac’i omadel tihti ka.
  • PyCharm (või mõni muu IDE, põhimõtteliselt sobib ka notepad/vim vms). PyCharmi jaoks on mõistlik registreerida end tudengina: https://www.jetbrains.com/student/ . See annab võimaluse kasutada Professional versiooni tasuta. Aga sobib ka tasuta saadav Community versioon.

Informatsioon

Üldine avalik informatsioon aine ja korralduse kohta: https://courses.cs.ttu.ee/pages/ITI0102

ained.ttu.ee

Selleks, et ülesannete tekste näha, ülesandeid esitada ja punkte koguda, on vaja registreeruda ainesse: ained.ttu.ee

Seal tuleb lehel klikkida “UniID Login” nuppu, mis suunab brauseri Microsofti lehele. Seal sisestada oma ttu.ee-meiliaadress ja parool.

Kui te ei tea oma meiliaadressi ja/või parooli: Minge https://pass.ttu.ee/ . Seal saate ID-kaardi või mobiil-IDga sisse logida ning oma kasutajanime/emaili näha. Kui te seda veel teinud ei ole, saate endale luua parooli.

Kui olete ained.ttu.ee lehel sisse loginud, otsige üles aine ITI0102 ja registreeruge sinna (klikite aine nimel ja “Enrol”).

Giti salv

Kõik ülesanded tuleb üles panna Giti salve. Selleks tuleb luua projekt https://gitlab.cs.ttu.ee/ lehel. Juhised on siin: Giti kasutamine TTÜs.

PyCharmiga Giti kasutamine

Vt. Giti kasutamine PyCharmis.

Giti käsureal

Vt. Giti kasutamine käsureal.